OSTROPEST MIELONY PLUS, ostropest plamisty z dodatkiem ziół przeciwzapalnych
Surowce zielarskie wchodzące w skład mieszanki wspomagają ochronę w stanach zapalnych pochodzenia bakteryjnego i grzybiczego, doskonale wspomagają procesy trawienne, wykazują właściwości przeciwskurczowe i przynoszą ulgę przy silnych biegunkach. Regularne podawanie mieszanki gołębiom wspomaga procesy trawienne oraz sprawia, że upierzenie gołębi nabiera blasku. Dodatkowo korzyści ze stosowania ostropestu wynikają przede wszystkim z jego zdolności neutralizowania toksyn w organizmie, które mogą powodować szereg dolegliwości zdrowotnych i objawów chorobowych. Ta powszechnie występująca roślina jest w stanie stymulować zdrowe funkcje przewodu pokarmowego gołębia, wspomagając w tworzeniu enzymów trawiennych, zwiększeniu produkcji żółci, zmniejszeniu stanów zapalnych, a także wykazuje działanie kojące na błony śluzowe w całym organizmie. Jako naturalny przeciwutleniacz, ostropest jest bardzo skuteczny dzięki zawartości ważnych składników odżywczych, takich jak witamina E i witamina C, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami i spowalniają procesy starzenia się. Naturalne witaminy zwiększają odporność i spowalniają stres oksydacyjny, który może prowadzić do rozwoju wielu niebezpiecznych chorób. Ostropest jest najbardziej znany jako naturalny sposób na stymulację i detoksykację wątroby, czyli niezwykle ważnego organu u gołębi. Wątroba stale ciężko pracuje, m.in. chroniąc gołębia przed niszczącymi toksynami, które są w większości efektem ubocznym metabolizmu. Działa również jak najdoskonalszy filtr i usuwa wszystkie najbardziej szkodliwe substancje z organizmu zwłaszcza po ciężkich lotach. Ostropest plamisty pozwala zmniejszyć, a nawet odwrócić większość uszkodzeń wątroby, które zostały spowodowane przez podawanie leków, czy zanieczyszczonej chemicznie karmy.
Substancją czynną w ostropeście jest grupa flawonolignanów o nazwie sylimaryna. Sylimaryna składa się z 4 chemicznie pokrewnych związków: sylibininy (50-60%), izosylibininy (ok. 5%), sylichristiny (ok. 20%) i sylidianiny (ok. 15%). Sylimaryna w największej ilości zgromadzona jest w owocu czyli w tym co popularnie nazywamy łuską.
Ostropest podajemy wspomagająco: po chorobach, szczepieniach, w cyklu hodowlanym, przy wzroście młodych ptaków, podczas lotów, przy infekcjach.
W składpreparatu OSTROPEST MIELONY PLUS z dodatkiem ziół wchodzą: Ostropest plamisty mielony 100%, kora wierzby, kora dębu, kora kruszyny, ziele krwawnika, liść orzecha włoskiego, liść mięty, ziele dziurawca, nasiona lnu, korzeń arcydzięgla korzeń, owoc jałowca i owoc kminku.
Autor tekstu:
Krzysztof Pawelec, Puritan Polska, 97-360 Kamieńsk, ul. Szkolna 5, tel. 533 833 338, www.puritan.info.pl
Ostropest plamisty